Woelwijk Tytsjerk


Woelwijk Tytsjerk
© Foto voorblad: Eigendom Stichting Erfgoed Trynwâlden, gepubliceerd onder de licentie/disclaimer: Stichting Cultureel Erfgoed Trynwâlden

De herkomst van de naam Woelwijk komt van het "buiten" Woelwijk te Tytsjerk en staat op een oude kadasterkaart ingetekend ten zuiden van het landgoed Vijversburg.
De situering was tussen Toutenburg en Hanenburg in, maar dan aan de overkant van de weg, aan de westkant ten zuiden van het Bos van Ypeij.
Het buiten moet afgebroken zijn voor 1855, evenals de buitens Hanenburg en Tienkamp, want het land waarop ze hebben gestaan was in dat jaar eigendom van de familie Looxma-Ypeij, die op Vijversburg woonde.

Bron: Jan van der Zwaag

© Tekst: Stichting Cultureel Erfgoed Trynwâlden
Lees meer

Gerelateerde informatie


OnderwerpenFoto’s



Reageren

Via onderstaand formulier kunt u een reactie achterlaten voor de auteur of de eigenaar van het item. (Stichting Cultureel Erfgoed Trynwâlden)